O autorze
Z zamiłowania i praktyki - dziennikarz. Śląsk i Zagłębie to moje rodzinne strony, które będę opisywał najczęściej. Poza tym będzie o polityce, którą nadal staram się zrozumieć.

Kolej na Nowak(a)u...

Podróż z Katowic do Warszawy. Pierwszy pociąg spóźnił się 90 min., drugi tylko 10. Wagon miał być z przedziałami był bez, sprzedano za dużo biletów więc ludzie stali w przedsionkach. Na jednym WC wisi kartka, że niesprawne, na drugim nie wisi żadna kartka, ale - sprawdziłem bo musiałem - też jest niesprawne.

Aby było jeszcze milej i bardziej światowo "master szefowa" spacerując ze swoim bufetem na kółkach przepycha się wśród gawiedzi i ryczy "pkp intercity- kawa, woda, sok?”, a ja w pośpiechu główkuje, co wybrać, no co ?Bilet na ten szynowy plac zabaw kosztuje tylko sto dwadzieścia parę złotych, więc taniocha godna polecenia.

Tymczasem prasa donosi, że pan minister transportu Sławomir Tik Tak Nowak znalazł pluszowego lwa w przedziale i - uwaga- nie pożyczył go sobie jak to ma w zwyczaju, ale oddał dziecku, które niesfornego kota, podczas zapewne błogiej podróży pociągiem, zgubiło.

Jeśli jest tak, jak twierdzi Donald Tusk, a nie mam powodu mu nie wierzyć i Sławomir Nowak jest "dotkniętym palcem bożym geniuszem" to mam jedną prośbę i jedną uwagę. Po pierwsze -trudniejsze: Boże, trzymaj swoje paluchy z dala ode mnie.

Po drugie- łatwiejsze: Premierze, albo obsadzanie geniuszy w ministerstwach, to błędna polityka kadrowa, albo trzeba to wszystko "do spodu" tak, jak to tylko Pan Premier potrafi, wyjaśnić.
Trwa ładowanie komentarzy...